| Szerző | Kayla Czaga |
|---|---|
| Kiadó | Prae Kiadó |
| Megjelenés éve | 2026 |
| Oldalszám | 116 |
| ISBN | 978-615-6675-73-6 |
| Várható szállítás | 2026.01.31. |
| Méret | 140×160 mm |
3,790Ft ÁFA-val
A magyar származású kanadai költő, Kayla Czaga harmadik, Félúton című kötete a gyász valamennyi rezdülését igyekszik megragadni. Szülei halálát követően a versek beszélője – értelmet keresve a létezésben – élénk tájakon vezeti végig az olvasót, az útközben feltáruló jelentések pedig egyszerre nyugtalanítók és reménnyel telik.
A Félúton eredeti címe (Midway) a vidámparkoknak és vándorvásároknak azt a terét is jelenti, ahol az attrakciók egyszerre csábítanak és elborzasztanak.
Czaga szívszorítóan humoros versei a hullámvasutakhoz hasonló gyors emelkedésekkel és hirtelen zuhanásokkal, meglepő hangulatváltásokkal teszik igazán egyedivé a gyász és a köztesség – a gyerek- és felnőttkor közti határ – megélését. Az elvesztett szülők alakja mellett a kötet gazdag szereplőgárdát vonultat fel: egy kertvárosi após fenyegető diagnózissal küzd, Marge Simpson kilép a Simpson családból, a Halál pedig egy metálos srác, aki túlságosan fiatal lányokkal randizik.
A Félúton briliáns új állomása annak a költői életműnek, amely alkotóját generációja egyik legelismertebb és legkiválóbb hangjává tette.
A könyvet Péczely Dóra szerkesztette, olvasószerkesztő L. Varga Péter, a borítót Méhes Károly fotójának, nyomdai előkészítés, valamint borító ez eredeti válhaszbálásával: Amacron Bt.
| Szerző | Kayla Czaga |
|---|---|
| Kiadó | Prae Kiadó |
| Megjelenés éve | 2026 |
| Oldalszám | 116 |
| ISBN | 978-615-6675-73-6 |
| Várható szállítás | 2026.01.31. |
| Méret | 140×160 mm |
Nincsenek termékek a kosárban.
Értékelések
Még nincsenek értékelések.