| Szerző | Nyerges Gábor Ádám |
|---|---|
| ISBN | 978-615-5070-91-4 |
3,490Ft ÁFA-val 2,618Ft ÁFA-val
Ez egy nevelődési regény, amelyben a nevelők nem játszanak lényeges szerepet. A regényben szereplő fiúk és lányok egymást vagy önmagukat nevelik, váltakozó sikerrel. Ez egy fejlődésregény, amelyben a szerző a fejlődésnek nem jelöli ki az irányát. Hőseire bízza, ki hová, mivé fejlődik. Ez a könyv egy közösség, egy gimnáziumi osztály négy évének regénye. Ez a könyv magányos és kiszolgáltatott tizenévesek regénye. Olyan személyeké, akik együttérzésre vágynak, de azt csak ritkán képesek nyújtani. Ez a mű egy ifjúkori önarckép. Főhősében, Sziránóban, aki szelíd humorral ábrázolt lúzer, egyszersmind az élet álruhás királya, a szerző a kamaszkori énjét teszi vizsgálat tárgyává. Ennek a műnek nincs főhőse. Kaleidoszkópszerűen villantja fel a szereplők sokaságát. Hol Kukát, hol Görcsegeret, hol további meghitten furcsa nevű szereplőket látok a középpontban. Megesik a szívem rajtuk, de azért mégiscsak Sziránó az igazán fontos. Övé az a biztos pont – nézőpont –, ahonnét a szerző kimozdítja helyéből a világot. Ezért a kimozdításért érdemes egy regényt megírni. És elolvasni.
A könyv szerkesztője Péczely Dóra, a borítót Misetics Mátyás Artificial light No. 5. című fotóalapú munkájának felhasználásával Tarcsay Zoltán tervezte. A szerző portréját Bach Máté készítette.
332 oldal
RÉGES-RÉG, EGY MESSZI MESSZI GALAXIS
Mire ez a nap véget ér – könyvbemutató
Szeptember 19-én mutatták be Nyerges Gábor Ádám Mire ez a nap véget ér című új regényét a Kis Présházban. A magyar iskolaregényekkel is párhuzamba lépő könyv egy osztályközösség négy évét dolgozza fel. A szerzővel a gimnazisták között lévő feszültségekről és erről az éles életfázisról Torma Mária író, szerkesztő beszélgetett.
INTERJÚK, HÍREK:
https://art7.hu/irodalom/interju-nyerges-gabor-adammal/
https://art7.hu/irodalom/interju-nyerges-gabor-adammal-2-resz/
| Szerző | Nyerges Gábor Ádám |
|---|---|
| ISBN | 978-615-5070-91-4 |
Nincsenek termékek a kosárban.
Fontos tudnivaló:
Az „Elállás megerősítése” gombra kattintva kötelező érvényűen kijelenti, hogy eláll a következő szerződéstől. Az elállás a megerősítés után már nem vonható vissza.
| Rendelésszám: | |
|---|---|
| Rendelés dátuma: | |
| Rendelés összesen: | |
| Az elállási határidő: |
| Elem | Mennyiség | Összeg (ÁFA-val): | |
|---|---|---|---|
| Szállítás (ÁFA-val): | |||
| Elállási összeg (ÁFA-val): | |||
Az elállás megerősítését követően:
Elállási azonosító:
Időbélyeg:
Kérjük, őrizze meg ezt az információt az elállás igazolásaként. Hamarosan e-mailben megerősítést kap.
Feldolgozás alatt…
Értékelések
Még nincsenek értékelések.